Hlavní obsah
Britský výrobce luxusních aut Rolls-Royce otevřel 7. dubna v pražské Pařížské ulici své první autorizované dealerství v Česku. Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Rolls-Royce otevřel v Česku první autosalon

V Česku je vůbec poprvé oficiální zastoupení britské luxusní automobilky Rolls-Royce. Je umístěno v lobby hotelu Intercontinental na začátku nejdražší ulice v Česku - v Pařížské.

Britský výrobce luxusních aut Rolls-Royce otevřel 7. dubna v pražské Pařížské ulici své první autorizované dealerství v Česku. Foto: Roman Vondrouš, ČTK
Rolls-Royce otevřel v Česku první autosalon

Prodej vozů značky na českém trhu zajišťuje jeden z dealerů mateřské skupiny BMW, společnost CarTec. Loni se v Česku - ještě bez oficiálního zastoupení - prodala 13 vozů britské značky, což představuje meziroční nárůst o 117 procent. Letos majitel českého zastoupení a CarTeku Karel Kadlec čeká dvojciferný prodej. „Jednociferné číslo by byl neúspěch. Bude ale také záležet na tom, kolik aut připadne na ČR z výrobního závodu, protože jeho kapacita je omezená," řekl ČTK.

Celkem má RR v kontinentální Evropě 17 dealerů. CarTec je 132. dealerství značky ve světě. Bude zajišťovat i servis vozů Rolls-Royce v pražské Průběžné ulici. O zákazníky se budou starat vždy dva zaměstnanci na prodejně, dále jeden senior prodejce a vedoucí servisu. Samotný servis budou provádět speciálně vyškolení mechanici, kteří mají na starosti například i nejvyšší sedmičkovou řadu BMW.

Slavnostní otevření zkraje dubna.

Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Rolls-Royce Motor Cars vznikl před 112 lety a od 90. let minulého století patří do skupiny BMW. Konkurenční Bentley ze skupiny VW znovu otevřel prodejní centrum v Praze v roce 2012. Podle statistik Sdružení automobilového průmyslu je v Česku registrováno asi devět desítek vozů Rolls-Royce, jejichž průměrné stáří je kolem 11 let.

Rolls-Royce loni celosvětově prodal 3705 vozů, což je o devět procent méně než v roce 2014.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků