Hlavní obsah
Interiér Renaultu Clio 5. generace Foto: Renault 4x

Renault ukázal interiér nového Clia, dominuje mu tablet na výšku

Na celé Clio páté generace si musíme počkat do Ženevy, ale interiér už automobilka Renault odhalila. V duchu moderní doby mu dominuje velký displej posazený na palubní desce na výšku. Soudě dle tlačítek bude výbava bohatá.

Interiér Renaultu Clio 5. generace Foto: Renault 4x
Renault ukázal interiér nového Clia, dominuje mu tablet na výšku

Současný Renault Clio je na trhu od roku 2012, takže na nástupce je nejvyšší čas. Automobilka ho začíná odhalovat zevnitř – představila interiér vozu. Říká mu Smart Cockpit, tedy chytrý kokpit, a má být orientován na řidiče. Podle tiskové zprávy nabízí moderní ergonomii, aby vás co nejlépe vtáhl do řidičského zážitku.

Jeho klíčovou součástí je – jak jinak – 9,3” centrální displej. Uvnitř čekejme standardní nabídku – rádio, navigaci, informace o vozidle či pokročilé zrcadlení smartphonu. Klimatizace se naštěstí ovládá na vlastním panelu o kousek níže.

Palubní desce dominuje trčící displej. Řadicí páka sedí výš, aby byla hezky po ruce.

Foto: Renault

Poprvé u Clia také uvidíme digitální přístrojový štít. Podle stupně výbavy má mít tento displej 7 až 10 palců úhlopříčky a jeho největší verze má moci zobrazit i mapu. Nakolik můžeme u verze R.S. čekat detailní informace o vozidle, jako je teplota a tlak oleje, se nechme překvapit; dosavadní Clio R.S. v tomhle šlo všem ostatním příkladem. [celá zpráva]

K dalším novinkám patří volant, který se má lépe držet a má mít lepší tlačítka. Fotky ukazují ovládání tempomatu na levé straně a podle tlačítek by měl být v nabídce adaptivní tempomat. Ovládání rádia ale zůstává na „placce” pod volantem.

Interiér bude možno různě personalizovat.

Foto: Renault

Z dalších tlačítek soudíme, že Clio dostane vyhřívání volantu, aktivního hlídače jízdy v pruzích, oproti dosavadní generaci rozšířenou možnost volby jízdních režimů a elektrickou parkovací brzdu s možností automatického zatahování, např. na semaforech.

Přední sedadla podle tiskové zprávy poskytují lepší oporu v bočním vedení i v prodlouženém sedáku. Jsou tenčí, aby ti vzadu měli víc místa na nohy, a jejich ovládací prvky mají být snáze dostupné.

Sedačky mají lépe držet tělo a mít i delší sedák. A soudě dle fotek bude víc verzí.

Foto: Renault

A konečně v nabídce má být řada paketů pro personalizaci včetně ambientního osvětlení, které může svítit osmi různými barvami. Jistě, tohle a spousta vyjmenovaných prvků nebude standardní výbavou – na ceník si ještě počkejme.

Clio se má odhalovat postupně v průběhu následujících týdnů, takže je možné, že ještě před začátkem ženevského autosalonu zkraje března budeme znát celé auto.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků