Hlavní obsah

Renault představí malé Clio s modernizovaným designem

Francouzský výrobce zveřejnil první fotografie a několik kusých informací o novém modelu Clio. Modernizované Clio má především jiný design, který se tak přiblížil větším modelům značky. Ve světové premiéře se představí počátkem března na ženevském autosalonu.

Renault představí malé Clio s modernizovaným designem

První generaci Clia Renault představil v roce 1990. Model se vyrábí ve třech provedeních – třídvéřový, pětidvéřový a kombi. Současná generace přinese odlišný design, který sjednotí základní prvky společně s ostatními Renaulty. Patrné to je především vepředu.

Přepracovaný design zadních světel prodlužuje okenní linii ke dveřím zavazadlového prostoru. Světla zpětného chodu a mlhová světla jsou umístěna níže na samotných okrajích nárazníku vpravo a vlevo.

O motorech není zatím známo nic bližšího, ale patrně půjde o ty samé agregáty, jenž nabízí současná generace.

:. Renault Clio - na snímku je sportovněji laděná verze GT.

Výrobce potvrdil i sportovněji laděnou verzi GT. Renault Clio GT lze od „obyčejných“ verzí rozeznat díky dvojité koncovce výfuku a zadnímu spoileru. Uvnitř vozu se nachází pár sportovních detailů, včetně hliníkových pedálů a bočních opěrek sedadel s písmeny GT na předních sedadlech.

Naživo si nové Clio bude možnéprohlédnout na ženevském autosalonu, který začíná počátkem března. Do prodeje se v Česku Clio dostane koncem května. Ceny zatím importér neoznámil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků