Hlavní obsah
Renault Clio E-Tech Hybrid Foto: Renault

Renault Clio se v únoru stal nejprodávanějším vozidlem Evropy

Poslední generace Renaultu Clio se v únoru stala nejprodávanějším vozidlem na evropském trhu. Mimo to si ale připsala velmi cenný skalp, když těsně sesadila z trůnu dlouholetého šampiona, Volkswagen Golf.

Renault Clio E-Tech Hybrid Foto: Renault
Renault Clio se v únoru stal nejprodávanějším vozidlem Evropy

Podle dat společnosti JATO Dynamics se v únoru zaregistrovalo 24 914 nových Renaultů Clio, zatímco Golfů se zapsalo o 179 méně. Francouzský hatchback patrně těží z toho, že je na trhu o něco delší dobu než poslední, osmá generace Golfu.

Bohužel pro oba modely, jejich prodeje oproti loňskému roku shodně klesly, u Clia o 4 % a u Golfu o poněkud propastnějších 21 %. Překvapením se v únoru stal v Itálii velmi oblíbený Fiat Panda, který zaznamenal desetiprocentní nárůst registrací a vtěsnal se do první desítky.

Celkově únor 2020 ukázal sedmiprocentní meziroční pokles prodejů. Za celý měsíc se v Evropě zaregistrovalo 1 063 263 vozidel, což je vůbec nejméně od února roku 2015.

Pozitiva lze hledat na poli elektromobilů, kdy prodeje „zelených“ aut vzrostly oproti únoru 2019, kdy se jich prodalo 75 400, na metu 135 500. Navíc, trh v Německu i ve Francii zaznamenal dvojnásobné registrace a v Norsku tvořily celých 75 % registrací elektromobily.

V první desítce nejprodávanějších aut letošního února je kromě Clia, Golfu a Pandy ještě Peugeot 208, Opel Corsa, Ford Focus, Citroen C3, Volkswagen Polo, Škoda Octavia a Toyota Yaris.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Renault na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Renault Clio na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen Golf na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen Golf na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků