Hlavní obsah

Příští pražské taxi vypadá podle návrhu španělského designéra jako krabice

Vítězem soutěže Dassault Systèmes Design Challenge, jejíž účastníci měli za úkol navrhnout podobu nového pražského taxi, se stal Španěl Diego Garcia s elektrickým konceptem Visitor. Soutěž se konala pod záštitou pražského primátora Bohuslava Svobody.

Příští pražské taxi vypadá podle návrhu španělského designéra jako krabice

Do mezinárodní soutěže pro autory do 35 let pořádané společností Dassault Systèmes a časopisem AutoDesign&Styling se zapojilo 80 designérů z 23 zemí. Cílem jejich snažení bylo navrhnout ekologickou vizi, jak by měl vypadat vůz pražské taxi služby v budoucnosti. Porota vedená automobilovou designérkou Anne Asensio vybrala z 23 projektů vítěze.

"Koncept Visitor u poroty zabodoval nejen moderním a sympatickým designem, který zahrnuje řešení exteriéru, interiéru a grafického ztvárnění, ale i smyslem pro realitu a proveditelnost,“ řekla designérka Anne Asensio.

Vítězný návrh má jednoduchý tvar a bohaté prosklení. Díky velké výšce je uvnitř dostatek prostoru pro cestující, kteří se zde mohou i postavit. Podle autora odpovídají rozměry automobilu střední třídy, tj. například Škodě Superb.

Aktuální nabídku nových i ojetých vozů najdete na Sauto.cz.
Anketa
Líbí se vám vítězný návrh designérské soutěže?
Ano
71.7 %
Ne
28.3 %
Celkem hlasovalo 2730 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků