Hlavní obsah
Škoda Citigo (5D verze, 2012) Foto: Martin Žemlička, Novinky

Přes osm tisíc vozů Škoda Citigo musí k opravě kvůli airbagům

Kvůli opravě problému s airbagy bude muset projít kontrolou 8440 aut Škoda Citigo. Jde o vozy vyrobené od začátku letošního roku do 13. března, sdělil mluvčí největší tuzemské automobilky Škoda Auto Jozef Baláž.

Škoda Citigo (5D verze, 2012) Foto: Martin Žemlička, Novinky
Přes osm tisíc vozů Škoda Citigo musí k opravě kvůli airbagům

Německý automobilový koncern Volkswagen musí svolat k opravě téměř 43 000 vozů z řady New Small Family, do níž patří i malé auto Škody.

Při výrobě aut podle Baláže mohla nastat chybná konfigurace řídicí jednotky a snímačů bočních airbagů, což se může ojediněle při nehodě projevit opožděnou reakcí airbagu nebo jeho neaktivováním. Automobilka proto majitele aut hromadně osloví, aby se dostavili na prohlídku do autorizovaných servisů. "Prohlídka bude bezplatná, nezabere více jak 30 minut," dodal Baláž.

Volkswagen up!

Foto: VW

Škoda za první čtvrtletí letošního roku v Evropě prodala 12 500 aut modelu Citigo. V dubnu těchto aut prodala 3500.

Seat Mii (5D, 2012)

Foto: SEAT

Do řady New Small Family patří kromě modelu Škoda Citigo rovněž vozy VW Up a Seat Mii. Automobily z řady New Small Family vyrábí bratislavská továrna Volkswagenu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků