Hlavní obsah
Porsche 911 GT1 Foto: Porsche

Porsche zchladilo naděje fanoušků, údajný hypersport má být fáma

Přímo z automobilky Porsche někdo údajně vynesl na svět velmi zajímavou zprávu – německá automobilka má pracovat na hypersportu, který má být velmi podobný Porsche 911 GT1 z 90. let. Automobilka však tuto informaci popřela.

Porsche 911 GT1 Foto: Porsche
Porsche zchladilo naděje fanoušků, údajný hypersport má být fáma

Zvěsti o vývoji nového hypersportu Porsche s futuristickým vzhledem se objevily v jednom z dílů podcastu Spikes Car Radio od bývalého člena autorského týmu seriálu Seinfeld a fanouška Porsche Spikea Ferestena. Ten uvedl, že o vývoji ví od zaměstnance Porsche, který pro firmu pracuje za mořem. Podle jeho informací už dokonce automobilka na vývoj vybrala peníze od svých VIP zákazníků.

„Právě teď, pokud máte zájem, můžete složit zálohu na Porsche GT1. Říká se to. Chystají se to oficiálně oznámit v srpnu. Bude to nový speciální vůz s motorem uprostřed, který bude navazovat na Carreru GT a 918,“ cituje Ferestena australský web Drive.

Ovšem, dost možná to je jen fáma. V návaznosti na jeho slova totiž automobilka přispěchala s vlastním vyjádřením, kterým vše popřela. „Mohu potvrdit, že na žádný automobil tohoto druhu neexistují žádné plány,“ sdělil americkému automobilovému webu Carscoops mluvčí Porsche.

Je nicméně stále otázkou, odkud se neověřená informace vzala a na jak velké pravdě se zakládá. Jisté je ovšem jedno. Pokud by Porsche skutečně pracovalo na silniční verzi hyperauta se vzhledem modelu GT1, byla by to velká senzace. Původní GT1 totiž pochází z roku 1997 a vzniklo proto, aby závodilo v kategorii GT1. V homologační silniční verzi je dnes jedním z nejvzácnějších a sběrateli nejžádanějších modelů značky.

Porsche 911 GT1

Foto: Porsche

Porsche už žádný hypersport nevyrábí od roku 2015, kdy byla oficiálně ukončena produkce modelu 918 Spyder. V roce 2020 firma potvrdila vývoj nového závodního prototypu, který by se měl později účastnit série závodů pro elektrifikované vozy, které se ostatně objeví i na Le Mans. Vůz by měl podle posledních informací vážit asi 1000 kg a mít motor o síle asi 500 kW (680 koní).

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Porsche na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků