Hlavní obsah
Porsche Boxster 25 Foto: Porsche

Porsche Boxster slaví 25. narozeniny speciální edicí

Německá automobilka Porsche vydává speciální edici svého roadsteru Boxster, která oslavuje pětadvacáté výročí výroby tohoto modelu. V roce 1996 se totiž na scénu dostal původní Boxster 986 a rozpoutal vlnu řidičského nadšení.

Porsche Boxster 25 Foto: Porsche
Porsche Boxster slaví 25. narozeniny speciální edicí

U příležitosti výročí si Porsche pro své zákazníky připravilo speciální edici Boxsteru s příznačným názvem 25. Jedná se o balíček exteriérových i interiérových úprav, které mají vzhled současného auta přiblížit koncepčnímu Boxsteru představenému v roce 1993 na autosalonu v Detroitu.

Zevnějšek vylepšuje měděný lem bočních vdechů i vpředu na masce, přičemž vše kontrastuje se stříbrným metalickým lakem. Měděnou barvu mají i speciální pětipaprsková kola. Záď auta zdobí nápis Boxster 25. Auto bude možné objednat kromě stříbrné také v černé a bílé barvě.

Nová kola speciálního Boxsteru odkazují na staré časy u Porsche.

Foto: Porsche

V interiéru majitelé naleznou retro vzhled Porsche, který nejlépe reprezentuje sytě červené kožené čalounění v barvě Bordeaux Red. Obložení palubní desky zdobí broušený hliník, na něm pak nalezneme další nápis odkazující na 25. narozeniny modelu Boxster, stejně jako sériové číslo auta. Porsche hodlá vyrobit jen 1250 kusů, což udělá z auta poměrně vzácnou akvizici.

Všechny výroční modely vzniknou na základech nejsilnější verze Boxsteru GTS 4.0, což znamená, že budou mít pod kapotou šestiválcový motor s výkonem 394 koňských sil. Cena auta bude startovat přibližně na 84 tisících eurech, tedy v přepočtu přibližně na 2,2 milionech korun za kus. Porsche už začalo přijímat objednávky.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Porsche na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků