Hlavní obsah
Peugeot hlásí návrat na Le Mans Foto: Peugeot Motorsport

Peugeot hlásí návrat do Le Mans. Jde o dalšího zástupce nové kategorie

Francouzská automobilka Peugeot se zapojí do série závodů WEC. Na rok 2022 chystá výrobu hybridního hyper auta, které se na trati čtyřiadvacetihodinovek v Le Mans utká s těmi nejlepšími světovými výrobci aut.

Peugeot hlásí návrat na Le Mans Foto: Peugeot Motorsport
Peugeot hlásí návrat do Le Mans. Jde o dalšího zástupce nové kategorie

Peugeot svým krokem napodobil automobilky a jejich závodní týmy jako Aston Martin, Toyota nebo Scuderia Cameron Glickenhaus, které už oznámily, že se série pro hyper auta účastní.

Nová kategorie, kde bude Peugeot závodit, má přinést poněkud zkostnatělému motorsportu zašlou slávu. Už v roce 2021 se mezi sebou utkají hypersporty, které budou vycházet z produkčních modelů, nebo se bude jednat o speciály.

Podle pravidel však poté bude muset výrobce vydat minimálně 20 stejných vozů s homologací na silnici, takže se dočkáme i opravdu silného silničního Peugeotu.

Dříve tradiční francouzský účastník závodních sérií vyhrál vytrvalostní závod Le Mans na okruhu de la Sarthe v roce 2009 se svým speciálem 908 HDi FAP LMP1, ale o dva roky později ze série odstoupil. Teď je konečně zpět.

„Jsem velmi nadšený z vyhlídek, cílů a vášně něco dokázat od mého týmu v tomto projektu,“ řekl ředitel PSA Motorsport Jean-Marc Finot. Bohužel, další podrobnosti k tomu nepadly s příslibem, že tak Peugeot učiní na začátku roku 2020.

V souvislosti s účastí v novém závodním segmentu se v minulosti mluvilo i o automobilkách jako Lamborghini, Ford či dokonce Koenigsegg. Vypadá to tedy, že na dráze bude na startu ročníku 2021/22 pořádně nabito.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Peugeot na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků