Hlavní obsah
Bentley Continental GTC s tvídovou střechou. Foto: Bentley

Ostrovní elegance na druhou. Bentley pro svůj kabriolet nabízí střechu z tvídu

Luxusní látka typická například pro saka vznikla ve Skotsku. Tvíd je symbolem britské elegance, stejně jako kabriolet Bentley. Vyrobit právě z tvídu skládací střechu pro model Continental GT Convertible se tak zdá jako vážně stylový počin. Ale nebylo to bez ústupků.

Bentley Continental GTC s tvídovou střechou. Foto: Bentley
Ostrovní elegance na druhou. Bentley pro svůj kabriolet nabízí střechu z tvídu

Bentley je v duchu britských zvyklostí hrdým nositelem všemožných ostrovních tradic. A jestliže značka s okřídleným B symbolizuje gentlemana, patří k ní tvíd.

Právě ze speciální látky je vytvořena skládací střecha Continentalu GT Convertible. Tedy pokud si to budete přát, a to za neupřesněný příplatek. Ovšem o úplně klasický tvíd bez úprav pochopitelně nejde. Proti je několik požadavků, které na skládací střechu můžete mít. Třeba i odhlučnění či odolnost vůči vlhkosti. Proto musel být tvíd povrchově upraven.

„Chtěli jsme vytvořit něco, co ještě nikdo neudělal. Museli jsme materiál přizpůsobit tak, aby splňoval veškeré technické požadavky, ale podařilo se,” vysvětluje pro Carscoops vedoucí oddělení barev a materiálů u Bentley, Cathy Bass.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Bentley na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků