Hlavní obsah
Citroën C4 Cactus - první test Foto: Citroën

Odvážný Citroën C4 Cactus dostane nástupce

Citroën potvrdil, že chystá nástupce pro model C4 Cactus. Povede elektrickou ofenzívu dvojitého šípu. Berte jej tedy jako první elektrický Citroën, který to myslí vážně. Ovšem na spalovací motory nezapomene.

Citroën C4 Cactus - první test Foto: Citroën
Odvážný Citroën C4 Cactus dostane nástupce

V roce 2014 jsme na automobilovém trhu nebyli zvyklí vídat tolik podivných crossoverů se čtyřma očima a barevnými doplňky. Možná byli s Nissanem Juke prostě jen první, možná ale také založili nový designový styl. Řeč je o Citroënu C4 Cactus, který svým designem a pojetím dostupného stylu při své premiéře překročil vše, co jste si dosud mohli u vozu s cenou kolem tří až čtyř set tisíc korun představit.

Je to důležitý model, vždyť i Citroën jej v marketingových aktivitách často stavěl například vedle ikonické Kachny, tedy modelu 2CV. Francouzi už však po loňské rozsáhlé modernizaci chystají novou generaci.

Již příští rok má podle šéfky značky Lindy Jackson přijet zcela nová generace. Založená na nové platformě CMP, podobně jako třeba nový Peugeot 208, 2008 či DS 3 Crossback. Ovšem pro použití u Cactusu bude plošina prodloužena, jak Jacksonová uvedla pro Automotive News.

Součástí nabídky má být také čistě elektrický pohon, na který je platforma od začátku přizpůsobena. Po pokusech typu modelu C-Zéro od Mitsubishi se tak bude jednat o první masový elektromobil od Citroënu. V roce 2025 už má mít každý nový vůz s dvojitým šípem alespoň elektrifikovanou verzi.

Britská manažerka rovněž upozorňuje, že chybět nebudou ani klasické spalovací motory, ba dokonce ani diesely. „Dokud lidé budou kupovat diesely, budeme je nabízet,” poskytla jednoduchou rovnici.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Citroën na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Citroën C4 na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Citroën C4 Cactus na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků