Hlavní obsah
Volkswagen (Ilustrační foto) Foto: Jan Handrejch, Právo

Nový Volkswagen Golf se představí v říjnu, výroba začne ihned poté

Závěr roku bude pro Volkswagen hektický. Nový hatchback I.D. a osmou generaci golfu sice nakonec v rámci premiéry neuvidíme přímo vedle sebe, přesto se nový golf začne vyrábět ještě letos.

Volkswagen (Ilustrační foto) Foto: Jan Handrejch, Právo
Nový Volkswagen Golf se představí v říjnu, výroba začne ihned poté

Volkswagen byl podle informací Automotive News na základě neupřesněných skutečností nucen o měsíc posunout očekávanou premiéru nového golfu. Osmá generace se měla představit po boku elektromobilu I.D., prvního zástupce stejnojmenné elektrické rodiny, na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu.

Jenže podle všeho nový golf uvidíme o měsíc později. Nic to ovšem nemění na tom, že novinka se má začít tradičně ve Wolfsburgu vyrábět ještě do konce třetího čtvrtletí letošního roku. Mezitím internetem kolují fotky maskovaných prototypů.

Přesto se stále nabízí nejspíš i účelové představení I.D. a nového golfu v podstatě ve stejný čas. Hatchback I.D. je pro Volkswagen startem nové éry, elektrické, sdílené a autonomní éry, kterou reprezentují právě tato dvě písmena. Zato golf má být symbolem tradice a vsázet má stále především na konvenční pohon, objevit se znovu má i plug-in hybridní verze.

Volkswagen I.D. Concept

Foto: Volkswagen

I tak má ale osmé vydání pokročit v oblasti jízdních asistentů, má mít nový infotainment s neustálým připojením a aktualizacemi přes internet a další moderní prvky. Spekuluje se o budoucnosti modelu Variant, tedy kombi, která je zatím nejistá.

Volkswagen Golf R Performance

Foto: Milan Lažanský, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků