Hlavní obsah

Nový touareg vyrazil z Bratislavy do Pekingu

Volkswagen vyslal nový touareg do dějiště světové premiéry v čínském Pekingu po vlastní ose. Automobil tak musí překonat zhruba 16 tisíc kilometrů a projede celkem 11 státy. Tím prvním bylo Slovensko, kde se SUV společně s Porsche Cayenne vyrábí.

Nový touareg vyrazil z Bratislavy do Pekingu

Hnědý touareg nové generace vyrazil z bratislavské továrny ještě s maskováním přední a zadní části. Podle prvních fotografií je ale zřejmé, že design půjde evoluční cestou, a výraznější extravagantní kreace opravdu nečekejte. Aktuálně projíždí Kazachstánem a kromě dvou již zveřejněných videí se Volkswagen ještě několika šoty jistě pochlubí.

Jisté je, že nový VW Touareg nabídne pohon 4x4, vzduchové odpružení, řízení zadních kol a systém stabilizace náklonu karoserie. Očekáváme šestiválcové motory, zda dorazí nástupce vynikajícího V8 TDI, zatím není známo. Audi Q7 i Porsche Cayenne jej mají, a vzhledem k tomu, že touareg je postaven na stejné platformě MLB evo, není to nereálné.

Současný model se již doprodává, nabízí se s jedinou motorizací – třílitrovým šestiválcem TDI o výkonu 262 koní (193 kW).

Třetí generace velkého SUV Touareg se poprvé představí na speciální akci, která proběhne v pátek 23. března v Pekingu. Výstavní premiéra bude následovat o pár dní později na pekingském autosalonu.

Volkswagen Touareg (2018)

Foto: Volkswagen

Volkswagen Touareg (2018)

Foto: Volkswagen

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků