Hlavní obsah
Citroën C3 Picasso Foto: Martin Žemlička, Novinky

Nový Citroën C3 Picasso bude montovat Opel, současný se vyrábí na Slovensku

Německá automobilka Opel bude pro francouzského partnera PSA Peugeot Citroën vyrábět ve své španělské továrně malý víceúčelový vůz. Opel tímto sdělením potvrdil nedávné spekulace médií. Podle nich by mělo jít o nový Citroën C3 Picasso, jehož nynější verzi PSA vyrábí na Slovensku.

Citroën C3 Picasso Foto: Martin Žemlička, Novinky
Nový Citroën C3 Picasso bude montovat Opel, současný se vyrábí na Slovensku

Americká firma General Motors, která Opel vlastní, se s PSA dohodla na polovičním rozdělení společné produkce. Z toho plyne, že Opel by měl vyrábět jeden ze svých modelů v továrně francouzského partnera. Opel ve středu uvedl, že následovat budou další oznámení společných projektů.

Citroën C4 Picasso

Foto: Citroën

Podle francouzského tisku by PSA mohla začít ve Francii vyrábět novou verzi modelu Opel Zafira, jehož dosavadní verze se produkuje v továrně Opelu v Bochumi. Opel plánuje tento závod na konci příštího roku uzavřít a převést produkci do svého hlavního závodu v Rüsselsheimu. Nová Zafira se má začít vyrábět v roce 2017.

PSA Peugeot Citroën je po německém Volkswagenu druhým největším výrobcem aut v Evropě. Firma působí také v České republice, kde má společný podnik TPCA s japonskou automobilkou Toyota.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků