Hlavní obsah
Chevrolet Niva Foto: AvtoVAZ

Niva už možná nebude Chevroletem, AvtoVAZ vyplatí GM ze společného podniku

Největší ruská automobilka AvtoVAZ vyplatí americký koncern General Motors (GM) ze společného podniku na výrobu vozů značky Chevrolet v Rusku. Oznámila to v pondělí automobilka. Neupřesnila však, jakou částku GM za poloviční podíl ve společném podniku dostane.

Chevrolet Niva Foto: AvtoVAZ
Niva už možná nebude Chevroletem, AvtoVAZ vyplatí GM ze společného podniku

Firmy společně v ruském městě Togliatti vyrábějí automobily Chevrolet Niva. GM prodejem podílu ve společném podniku ukončí své aktivity v montáži osobních aut v Rusku, napsala agentura Reuters.

Nabízí se tak, že nová generace off-roadu Niva zde bude vznikat opět pod značkou Lada. Právě kvůli právům na označení Niva se aktuální postarší off-road musel jmenovat jen Lada 4x4. Ovšem převod jména zpět do ruských rukou zatím není oficiálně potvrzený.

Podle dohody o prodeji podílu bude továrna v Togliatti „po určité období“ pokračovat ve výrobě a prodeji vozů pod značkou Chevrolet, než přejde na výrobu vozů pod značkou Lada. Továrna byla postavena v roce 2001 a její výrobní kapacita činí 100 000 vozů ročně.

Ruský automobilový trh se letos nachází v útlumu po více než desetiprocentním růstu v uplynulých dvou letech. V období od ledna do listopadu se prodej nových osobních a lehkých užitkových automobilů v Rusku meziročně snížil o téměř 3 % na 1,58 milionu vozů.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Chevrolet na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků