Hlavní obsah
Tesla Model S z roku 2015 (Ilustrační foto) Foto: Tesla

Německá tesla má najeto 1,5 milionu kilometrů. Baterii má druhou

Pravděpodobně nejvyšší kilometrový proběh elektromobilu na světě má německá Tesla Model S, která jezdí od roku 2013. Před několika dny dosáhla mety 1,5 milionu kilometrů.

Tesla Model S z roku 2015 (Ilustrační foto) Foto: Tesla
Německá tesla má najeto 1,5 milionu kilometrů. Baterii má druhou

Jeden z významných argumentů odpůrců elektromobilů je výdrž baterie. Zprávy z Německa ovšem obavy, že bude třeba baterii po pár letech měnit za statisíce korun, trochu rozptylují. Ale opravdu jen trochu. Německý majitel Modelu S P85 z roku 2013 jménem Hansjörg Eberhard von Gemmingen na svém voze najel 1,5 milionu kilometrů.

Své pokroky v proběhu pravidelně sdílí na Twitteru a weby, zabývající se elektromobily, je samozřejmě sledují. Zaznamenaly tak ujetí milionu kilometrů na podzim roku 2019 a nyní tu máme onu metu milion a půl. Eberhard zanedlouho dosáhne milionu mil, tedy 1 609 344 km.

Samozřejmě žádné auto takového čísla nedosáhne bez údržby a oprav či výměn dílů. U spalovacího auta by se nikdo nedivil, kdyby za tu dobu prošel motor i převodovka jednou či dvěma generálními opravami nebo rovnou výměnami.

U této tesly to je podobné – jednoho milionu dosáhla s dvěma výměnami baterie a třemi výměnami elektromotoru, za 1,5 milionu km má čtvrtý motor a druhou baterii, alespoň podle dostupných informací. Výměna baterie proběhla ve 290 tisících km, takže ta druhá má za sebou přes 1,2 milionu km.

Vzpomeneme-li na starou teslu Tylera Hoovera, která potřebovala po osmi letech a 156 tisících najetých kilometrů výměnu či opravu původní baterie, může to vypadat, že první baterie v teslách nejsou optikou průměrného věku automobilů v ČR úplně dlouhověké díly, ať už kvůli tzv. Batterygate, tedy problémům starších baterií tesel po aktualizaci řídícího softwaru v roce 2020, nebo čemukoliv jinému. Ovšem ze dvou případů v moři vyrobených modelů S nelze ještě činit závěry.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Tesla na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků