Hlavní obsah

Nejrozšířenější auto v Česku? Škoda Felicia

Nejvíce automobilů je v Praze, kde je také nejmladší vozový park. Nejrozšířenější auto v Česku je Škoda Felicia s průměrným stářím 13,79 roku. Vyplývá to ze statistik Sdružení dovozců automobilů (SDA).

Nejrozšířenější auto v Česku? Škoda Felicia

Průměrné auto v Česku je – jak vyplývá ze statistik Sdružení dovozců automobilů - staré 13,7 roku. Rozdíl je mezi kraji – v Praze je průměrný věk vozů 13,11, naopak v Ústeckém činí 14,71 roku. V Praze na jeden automobil připadá 1,93 obyvatele. Naopak, v okrese Bruntál to je 2,87 obyvatele na jeden osobní automobil.

Největší počet registrací k poslednímu dni roku 2010 má Škoda Felicia  - 393 189 ks (průměrný věk 13,79 roku). Na druhém i třetím místě jsou rovněž modely značky Škoda - Fabia (367 586 ks) a Octavia (324 286 ks). Do statistik se započítávají obě současné generace těchto modelů.

Škoda Fabia 1,2 TSI

Foto: maž, Novinky

Pro zajímavost: v registru je stále 24 013 vozidel Trabant 601. V Česku jde o 32. nejčastější vozidlo, i když mnoho z registrovaných vozidel už na silnicích aktivně nejezdí.

Aktuální nabídku nových i ojetých vozů značky Škoda najdete na Sauto.cz.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků