Hlavní obsah
Jeremy Clarkson na snímku z února 2016 Foto: Matt Dunham, ČTK/AP

Nejlepší auto na světě podle Jeremyho Clarksona? Za roky svůj názor nezměnil

Jeremy Clarkson je mužem odvážných, tvrdých a často i měnících se názorů. Když se ho ale zeptáte na nejlepší auto, které řídil, už pěkných pár let má jednoznačnou odpověď. Zároveň to ale neznamená, že by bylo dokonalé.

Jeremy Clarkson na snímku z února 2016 Foto: Matt Dunham, ČTK/AP
Nejlepší auto na světě podle Jeremyho Clarksona? Za roky svůj názor nezměnil

Bývalý moderátor pořadu Top Gear a hlavní postava série The Grand Tour je rovněž i spoluzakladatelem sociální sítě Drive Tribe. Platforma pro milovníky aut na sebe poutá sérií jednoduchých videí, po příspěvcích Jamese Maye přišla řada na vpravdě hospodský rozhovor s Clarksonem.

Jako automobiloví novináři se v redakci shodneme, že velmi častou neformální otázkou, kterou dostáváme, je tip na nejlepší auto, které jsme kdy řídili. Není divu, v rámci profese otestujeme desítky, možná až stovky, automobilových novinek ročně, abychom se k nim poté mohli vyjádřit a podělit se o naše zkušenosti.

Lexus LFA v provedení Nürburgring Package - první v Evropě

Foto: Lexus

Clarkson to samozřejmě v ještě intenzivnější podobě dělá totéž a jistě také ví, jak ošemetná tato otázka je. Ovšem zřejmě se po uši zamiloval do Lexusu LFA. Japonský supersport přišel na trh přitom už v roce 2010, což je ve světě aut dost dlouhá doba.

Právě LFA označil Clarkson za to nejlepší auto, které měl v ruce, i když podle jeho slov „má příliš malou nádrž a zapínání pásů je složité”, nehledě na dalších „milion” chyb. Na autě však miluje zvuk atmosférického desetiválce o zdvihovém objemu 5,2 litrů a výkonu 560 koňských sil.

Už dříve po jedné epizodě Top Gearu na tohle auto nešetřil slova chvály v jednom ze svých sloupků. „Ve vysokých otáčkách zní jako milion prskavek zesílených přes mixážní pult AC/DC, to vše hodí do obličeje kohokoli, koho předjedete. Poté už si myslíte, že je konec, ale ono se to ještě stupňuje, načež je na řadě zatáhnout za pádlo a začít znovu,” tvrdí Clarkson.

„Zvuk toho desetiválce je vážně úžasný, to od elektromobilu nedostanete,” popíchl také v rozhovoru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků