Hlavní obsah
Audi 80 kabriolet princezny Diany Foto: Profimedia.cz

Na prodej je Audi po princezně Dianě, jedno z nejfotografovanějších aut své doby

Britská aukční síň Classic Car Auctions se chystá vydražit Audi 80 Kabriolet z roku 1994, které patřilo britské princezně Dianě. Poprvé bylo zaregistrováno 7. března roku 1994 a dodnes je ve skvělém stavu.

Audi 80 kabriolet princezny Diany Foto: Profimedia.cz
Na prodej je Audi po princezně Dianě, jedno z nejfotografovanějších aut své doby

Uvedený vůz řídila Lady Diana na vrcholu své popularity v době, kdy jí za zády stále byli novináři. I díky tomu se Audi 80 kabriolet stalo jedním z nejfotografovanějších automobilů té doby.

Německá automobilka dokonce připustila, že se pravděpodobně díky tomu dvojnásobně zvedly prodeje.

Kabriolet je pochopitelně spíše autem celebrity než nějakým raritním kouskem. I tak je ale ve skvělém stavu, má najeto pouhých 35 200 kilometrů.

Pod kapotou tepe 2,3litrový pětiválcový motor s výkonem 133 koňských sil a točivým momentem 186 N.m, vše poháněné přes čtyřstupňovou automatickou převodovku.

Když princezna Diana 31. srpna roku 1997 tragicky zahynula při autonehodě, vůz zakoupil vydavatel Ian Campbell, aby později putoval do různých soukromých sbírek.

Automobil bude k prodeji na show klasických vozů v britském městě Birmingham 28. března letošního roku a očekává se, že se vydraží v ceně mezi 46 a 52 tisíci dolarů, tedy v přepočtu za více než jeden milion korun.

Už jednou byl konkrétní vůz dražen, a to roku 2016. Tehdy byl ovšem nabízen za cenu mezi 50 a 60 tisíci librami (1,5 – 1,8 milionu korun), nejvyšší nabídka byla 58 tisíc liber, vůz se nakonec nepodařilo vydražit.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Audi na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků