Hlavní obsah
Škoda Rapid ve variantě Sportback (skica) Foto: AutoDesign&Styling

Možné podoby nové Škody Rapid: kupé, kombi a sportback

Aktuální vydání českého časopisu AutoDesign&Styling přináší tři další možné podoby Škody Rapid, která dosud nebyla představena ani v základní verzi liftback. V příštích letech lze podle AD&S očekávat karosářské verze kombi a sportback, kupé je údajně nepravděpodobné.

Škoda Rapid ve variantě Sportback (skica) Foto: AutoDesign&Styling
Možné podoby nové Škody Rapid: kupé, kombi a sportback

Jako první se představí pětidveřový liftback, čímž se už netají ani samotná automobilka. Podobu nového rapidu (nejčastější pojmenování pro nový liftback velikostně mezi fabií a octávií, Škoda konečné jméno nového modelu zatím nesdělila) velmi přesně naznačil koncept MissionL, který se představil loni ve Frankfurtu. Pokud si odmyslíte vytažené blatníky, zapuštěné kliky, světlomety z LED diod a další prvky obvykle zdobící předprodukční modely, díváme se na sériovou Škodu Rapid.

Ta se ve světové výstavní premiéře ukáže letos v září na pařížském autosalonu. Mnohé naznačuje i téměř produkční verze Seatu Toledo, která se ukázala v březnu na ženevském autosalonu a které se bude vyrábět na stejné výrobní lince v Mladé Boleslavi.

Verze kupé by budila nejvíce emocí, sériová verze ale není pravděpodobná.

Foto: AutoDesign&Styling

Škoda Rapid ve variantě kombi (skica)

Foto: AutoDesign&Styling

A jaké další karosářské varianty Škoda pro model Rapid plánuje? Podle interních informací to nemá být verze kupé (byť některá média přinesla „zaručené“ informace o jejím vývoji); verzi kupé si nicméně na skicách časopisu AD&S můžete prohlédnout rovněž. Téměř jistá je prý varianta kombi.

Seat Toledo (koncept, 2012)

Foto: SEAT

Překvapením by měla být třetí karosářská varianta, která by měla do elegantních, avšak hlavně prakticky orientovaných škodovek vnést více emocí. Patrně půjde o model na pomezí hatchbacku (jako byl například koncept VisionD) a sportovního kombi. Velikostně i tvarově by pak takový model nejlépe odpovídal například Audi A3 Sportback. Šlo by o verzi kombi, u které by design - díky jinému zakončení zadního sloupku - skrýval více emocí.

Škoda Rapid ve variantě kupé (skica)

Foto: AutoDesign&Styling

Anketa
Která varianta Škody Rapid se vám líbí nejvíce?
Liftback
2.4 %
Kupé
22.4 %
Kombi
15.7 %
Sportback
59.5 %
Celkem hlasovalo 13492 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků