Hlavní obsah
 

Místo poetických jmen použije Maserati pro svou novinku shluk písmen a čísel

Chystané kupé od Maserati se bude jmenovat MC20. Supersport se představí na konci května a automobilka s trojzubcem ve znaku na novinku zatím poutá krátký emotivním videem.

 
Místo poetických jmen použije Maserati pro svou novinku shluk písmen a čísel

Maserati bylo vždy sexy značkou - zvukem točivých atmosférických motorů, nestárnoucím designem, ale i jmény svých modelů. GranTurismo, Ghibli, Levante nebo koncept Alfieri, který předznamenává nástupce GranTurisma.

Jenže Italové pro vrcholný model oficiálně zveřejnili odlišné jméno. Novinka se bude jmenovat MC20. Použití písmen a čísel má dobrý důvod. MC je zkratka pro Maserati Corse, přičemž corse lze z italštiny přeložit jako závodění. A závodit s upravenou verzí skutečně chtějí.

Číslo 20 odkazuje na rok 2020, který podle automobilky představuje začátek nové éry v historii značky.

Novinka by měla mít motor uložený uprostřed. Ostatně Maserati o ní hovoří jako o evoluci ikonického modelu MC12. Podle zákulisních zdrojů půjde o šestiválec, ovšem počítat bychom měli i s nějakou formu elektrifikace. Ať už v nějaké verzi půjde o plug-in hybrid, nebo elektromobil.

Maserati MC12

Foto: Maserati

„Tento model bude vyráběn v závodě v Modeně, kde právě probíhají práce na modernizaci výrobní linky, aby zde bylo možné vyrábět vozy s pokročilým elektrickým pohonem. Zároveň byla také zahájena výstavba lakovny v závodu Viale Ciro Menotti, díky které budou výrobní prostory kompletní,” prozrazuje české zastoupení automobilky.

Více se dozvíme na konci května, premiéru si MC20 odbude v italské Modeně.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Maserati na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků