Hlavní obsah
Teaser na displej Hyperscreen od Mercedes-Benz Foto: Mercedes-Benz

Mercedes chystá zakřivený displej přes celou palubní desku

Svůj debut si v nejbližších dnech odbude nejnovější technologická vychytávka z dílny automobilky Mercedes-Benz. Jednat se bude o displej Hyperscreen, který má dorazit jako volitelná výbava v elektrickém SUV EQS a pokrývat má celou palubní desku.

Teaser na displej Hyperscreen od Mercedes-Benz Foto: Mercedes-Benz
Mercedes chystá zakřivený displej přes celou palubní desku

Mercedes-Benz MBUX Hyperscreen je německý informační systém zcela nové generace, který si premiéru odbude už 7. ledna příštího roku, a to konkrétně na online konferenci k veletrhu spotřební elektroniky. Automobilka zatím ohledně použité technologie poměrně mlží, ale už uvedla, že software hojně využije umělé inteligence.

Název Hyperscreen poměrně jasně vystihuje hlavní vlastnost obrazovky, protože se táhne po celé délce palubní desky, možnost využívat ho tak bude moci velmi pohodlně i spolujezdec. Systém MBUX zažije premiéru jako volitelná výbava chystaného čistě elektrického SUV EQS. K zařazení do výbavy dojde podle serveru Motor1 až na konci roku 2021.

Němci hovoří o systému jako o jednom z nejinovativnějších vynálezů, který v posledních letech přestavili. Jasné je, že chtějí konkurovat jiným elektromobilům, které také vsadily na téměř kompletní digitalizaci interiéru. Podobnou, ale zřejmě skromnější cestou se vydalo například Porsche u modelu Taycan.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mercedes na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků