Hlavní obsah
Odjímatelná přístrojová deska od Lotusu Foto: Lotus

Lotus přichází s digitálním přístrojovým štítem. Má v sobě trasy tisíců okruhů

Malá britská automobilka Lotus uvádí na trh vylepšení pro své vozy. Nově si budou moci majitelé modelů Elise a Exige V6 zakoupit odnímatelnou digitální přístrojovou desku, která má v sobě řadu zajímavých funkcí pro nadšence do okruhového ježdění. A nejlepší je, že ho můžete namontovat do svého stávajícího vozu.

Odjímatelná přístrojová deska od Lotusu Foto: Lotus
Lotus přichází s digitálním přístrojovým štítem. Má v sobě trasy tisíců okruhů

U běžných aut máte buď displej, nebo klasický analogový přístrojový štít. Lotus ale nabízí vylepšení - do nových či již vyrobených aut lze nainstalovat displej. A ne jenom proto, abyste se cítili moderně - displej má v paměti mapy více než čtyř tisíc závodních okruhů po celém světě.

Spolupracuje s GPS, takže řidiči pomůže s analýzou jeho rychlosti a jiných jízdních dat. A automobilka slibuje, že displej bude k využití nejen na závodní dráze, ale i v běžném životě na silnici.

Displej má šest palců úhlopříčky, není to tedy žádný gigant. Důležitější je jeho vysoký kontrast, aby byl displej skvěle čitelný i na slunci. Lze k němu externě připojit i akční kamery pro zaznamenání jízd a pořídit si ho mohou všichni majitelé Lotusu Elise a Exige V6 s vozem vyrobeným od roku 2008.

Odnímatelná přístrojová deska od Lotusu.

Foto: Lotus

Zajímavostí je, že systém dokáže sám rozpoznat, že se automobil nachází v blízkosti okruhu a okamžitě začne zaznamenávat data. Ta si následně přes kabel budou moci zákazníci přenést například do svého počítače.

Novinka se zatím prodává ve Velké Británii a její cenovka je stanovena na 1470 liber, tedy při dnešním kurzu přibližně 43 tisíc korun. V ceně je i montáž v servisu a dvouletá záruka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků