Hlavní obsah
Bílé pneumatiky navrhl John Elliott. Foto: Lexus USA 2x

Lexus obul své SUV do tenisek. Pneumatiky navrhla sportovní značka oblečení

Nové pneumatiky pro Lexus UX si nekoupíte a na silnici s nimi nevyjedete. Pravděpodobně by to totiž nebyl bezpečný pokus. Zakulacené bílé pryže mají připomínat tenisky. Více než fanoušky motorismu zaujmou na právě probíhajícím Fashion Weeku v New Yorku.

Bílé pneumatiky navrhl John Elliott. Foto: Lexus USA 2x
Lexus obul své SUV do tenisek. Pneumatiky navrhla sportovní značka oblečení

To, jak vypadají dnešní automobilové pneumatiky, má své důvody. Nedávno jsme si například připomněli, proč jsou vlastně černé. I tvar má však své opodstatnění. Například fakt, že nemusí být zakulacené jako u motocyklů, které se naklání. Ovšem když automobilka nechá navrhnout obutí svého vozu návrháře sportovních bot, dopadne to úplně jinak.

Na tradičním Fashion Weeku v New Yorku se představuje Lexus UX, malý crossover, ve speciálním provedení. Pneumatiky má na svědomí módní guru John Elliott. Toho připomíná nápis na boku. Samotné obutí je pak inspirováno teniskou Nike Air Force 1. A to jak barvou, tak i vyřezanými detaily.

Lexus UX se již chystá i na český trh.

Foto: Lexus USA

Tady jde především o styl. „První Lexus UX byl od začátku navržen pro městský provoz. Chtěli jsme tuto myšlenku posunout ještě dále a vytvořit opravdový městský styl,” komentuje koncept Lisa Materazzo, šéf marketingu Lexusu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků