Hlavní obsah
Alfa Romeo (Ilustrační foto) Foto: Jan Handrejch, Právo

Lancii a Alfě Romeo poteče více peněz, budou mít více příležitostí

Italské značky Lancia a Alfa Romeo budou mít více peněz a příležitostí, nechala se slyšet hlava koncernu Stellantis. Konkrétní výsledky spolupráce těchto značek s francouzským DS bychom měli vidět zhruba za tři roky.

Alfa Romeo (Ilustrační foto) Foto: Jan Handrejch, Právo
Lancii a Alfě Romeo poteče více peněz, budou mít více příležitostí

Spojení koncernů FCA a PSA do jednoho automobilového giganta s názvem Stellantis bude patrně mít příznivý efekt na italské značky Lancia a Alfa Romeo. Podle šéfa koncernu Johna Elkanna dostanou více peněz a také příležitostí, uvedl to v televizním rozhovoru.

„Do značek jako Alfa Romeo a Lancia jsme v posledních letech nemohli investovat, kolik bychom si přáli,” nechal se slyšet. Elkann byl šéfem FCA ve chvíli, kdy se v lednu letošního roku oficiálně stal součástí koncernu Stellantis. „V nové skupině budou pro tyto značky větší, lepší příležitosti,” dodal.

Stellantis ve svých řadách formuje „prémiovou” skupinu značek, do níž bude kromě francouzského DS patřit právě Lancia a Alfa Romeo. Už před několika týdny se objevila zpráva, že tyto tři značky spolu vyvíjejí pohonné ústrojí a další technologie, které budou využívat jen ony, žádná jiná značka koncernu. Ovoce této spolupráce bychom měli vidět v roce 2024.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků