Hlavní obsah
Lamborghini Huracán Spyder (ilustrační foto). Foto: Lamborghini

Lamborghini, nebo ponorka? Američan měl víc odvahy než rozumu

Supersport s plátěnou střechou je na opačném pólu automobilového světa než teréňák se šnorchlem, přesto právě s takovým autem – Lamborghini Huracán Spyder – se floridský řidič pustil na zaplavenou ulici.

Lamborghini Huracán Spyder (ilustrační foto). Foto: Lamborghini
Lamborghini, nebo ponorka? Američan měl víc odvahy než rozumu

Projíždění hlubokou vodou je kratochvílí řady řidičů – ovšem ti jezdí terénními auty a dělají to opatrně. Případ tohoto řidiče z jižní části amerického státu Florida, který v těchto dnech sužují deště a záplavy, je poněkud odlišný – do vody se pustil s Lamborghini Huracán Spyder.

Zaznamenala to stanice WSVN a na Twitteru sdílel uživatel se jménem Joe. Řidič jel s takovou razancí, že se voda převalila nejen přes kapotu, ale i přes čelní sklo a střechu až na kryt motoru a z něj pak stékala dolů. Přesto to vypadá, že vůz svou zkoušku vodou zvládl.

Průjezd hlubokou vodou je nebezpečná disciplína z řady důvodů, zejména ve chvíli, kdy nevíte, jak hluboká ta voda je. Hrozí nasání vody do motoru a jeho zničení nebo třeba zaplavení elektroniky. Obojí může ústit ve velmi drahou opravu.

V neposlední řadě také člověk nevidí pod hladinu; voda může být hlubší, než to vypadá, nebo se v ní může skrývat propadlina nebo třeba kus vytrženého betonového obrubníku. Obecně lze říci, že máte-li byť stín pochybností, zda průjezd zvládnete, je bezpečnější se otočit a zaplavené místo objet.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Lamborghini na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků