Hlavní obsah
Limitovaná edice Morgan P101 Foto: Morgan

Labutí píseň tříkolek od Morganu. Loučí se limitovanou edicí

Tradiční britská automobilka Morgan chystá ukončit projekt na výrobu legendárních sportovních automobilů se tříkolovou konstrukcí. Firma tuto příležitost využila a loučí se se svými zákazníky limitovanou edicí modelu s názvem P101.

Limitovaná edice Morgan P101 Foto: Morgan
Labutí píseň tříkolek od Morganu. Loučí se limitovanou edicí

Nová tříkolka P101 vznikne pouze v počtu 33 kusů, které už jsou nyní rozděleny mezi dealerství Morganu. Vyrábět se má začít okamžitě, a to současně s běžnou verzí tříkolky 3 Wheeler v roce 2021. Tento rok se ostatně stane posledním, ve kterém se bude legendární malý sportovní vůz vyrábět. Morganu poté vyprší licence na výrobu motoru S&S V-twin.

Limitovaná edice nese název P101, protože tak v Morganu ze začátku označovali znovu oživený 3 Wheeler předtím, než ho před téměř deseti lety představili světu. Nakonec se tak stalo v roce 2011 a 3 Wheeler se dočkal obrovské obliby. V dlouhé historii značky se stal jedním z nejprodávanějších modelů, Morgan jich vyprodukoval více než 2 a půl tisíce.

Pryskyřicový kryt řidiče má působit elegantně a výrazně.

Foto: Morgan

3 Wheeler P101 je labutí písní trojkolek od Morganu.

Foto: Morgan

Poslední tříkolka od Morganu se vyznačuje průhledným krytem místa pro řidiče, který firma vyrobila z kompozitní pryskyřice. Dále dostal vůz aerodynamická kola, speciální lak nebo devítipalcová, nízko umístěná světla Hella. Překrásně působí i podlouhlé bílo černé výfuky, které se táhnou od motoru až k zádi auta. Na kapotě, která se bude dodávat ve 4 barevných kombinacích, svítí nápis P101.

Vůz bude standardně pohánět motor V2 s objemem 2,0 litru a výkonem 82 koňských sil, který je napojený na manuální převodovku Mazda. 3 Wheeler díky tomu dokáže z 0 na 100 km/h vystartovat za přibližně 6 vteřin. Cena limitované edice se pak bude pohybovat na startovací hranici 45 tisíc liber, v přepočtu 1,3 milionu korun bez daně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků