Hlavní obsah

KTM X-Bow do sériové výroby

Zájemců o nový KTM X-Bow je tolik, že firma přehodnotila své plány a nevyrobí pouze stokusovou sérii, ale pošle toto super vozítko do sériové výroby. Ročně by mělo vyjet na silnice 1000 kusů.

KTM X-Bow do sériové výroby

Původně se měla na výrobě podílet firma Dallara, která spolupracovala i na přípravě vozu. Jenže zájemců bylo tolik, že Dallara nemohla zaručit zvětšení objemu výroby natolik, aby mohla uspokojit všechny. Původně se totiž mělo jednat pouze o stokusovou sérii, ale byl by hřích jich nevyrobit víc, když už dnes je 600 objednávek!

Proto se KTM dohodlo s firmou, která má s výrobou vozidel celkem rozsáhlé zkušenosti - Magna Steyr. Má na výrobu zázemí, dodavatele, prostory i lidi - všeho přehršel, když jí byla odejmuta výroba modelu Chrysler Voyager [celá zpráva].

Ovšem ještě zajímavěji vypadá první odhad ceny vozu - za tento ultralehký a ultradravý kousek se závodním podvozkem (formulové závěsy, stavitelné pružení pushrod), třísetkoňovým přeplňovaným motorem z koncernu VW zaplatí zákazník asi 55 000 dolarů, což je v přepočtu asi 1 155 000 Kč. A to je cena, za kterou dostanete i mnohem slabší a konstrukčně zastaralý Caterham.

Pro zájemce o větší fotografie použitelné jako pozadí na plochu monitoru přidáváme dva snímky o rozlišení 1024 x 768 px. Pokud na obrázek poklikáte a rozbalíte do původní velikosti, již není problém prostřednictvím rozbalovacího menu v pravém tlačítku myši obrázek stáhnout do počítače. Upozorňujeme, že další dva velké obrázky je možné najít v i původním představení modelu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků