Hlavní obsah
Infiniti Prototype 10 Foto: Infiniti 2x

Koncept Infiniti má ukázat, že značka je na vrcholu

Automobilka Infiniti se sice stáhla z ČR, ale to neznamená, že se má špatně. Naopak. Na trzích, jako je ten americký, se má stále lépe. A tak její posun k zavedeným prémiovým značkám dokazuje i tenhle koncept s názvem Prototype 10.

Infiniti Prototype 10 Foto: Infiniti 2x
Koncept Infiniti má ukázat, že značka je na vrcholu

Je jisté, že Infiniti vzalo celou situaci za správný konec. Nedělá jen nějaké úpravy nosanů, ale vlastní auta. Nedává tam obyčejné čtyřválce, ale pořádně silné motory, a to i s více válci. Nesnaží se nabízet průměr, ale špičku. A tak se musí snažit i dokládat všem okolo, že k té špičce patří. Proto na automobilové přehlídce v Pebble Beach ukáže koncept Prototype 10.

Infiniti Prototype 9

Foto: Infiniti

Přesně po roce se tak na stejném místě objeví nástupce konceptu Prototype 9. [celá zpráva] Tahle první skica ukazuje, že to skutečně bude následovník z jednadvacátého století. Zatímco devítka byla vzpomínkou na historii, tohle je stejně koncipovaný vůz pro budoucnost. Jednomístný vůz bude poháněn pouze elektřinou. Elektřina je v tomto případě důležitá. To, co bude pod kapotou, totiž může odhalit, co plánuje značka pro čínský sedan pro rok 2021, který má být právě celý elektrický. A samozřejmě nepůjde jen o čínský trh. Elektrifikace sice začne tam, ale postupně zasáhne všechny trhy.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků