Hlavní obsah
Infiniti Q60 Project Black S Foto: Infiniti

Infiniti se stahuje ze západní Evropy. V Česku se neprodává už čtvrtým rokem

Nejtěžší je přiznat si porážku. Značka Infiniti to zvládla a přiznala, že v Evropě nejsou prodeje takové, jaké očekávala. V reakci na to se stahuje ze západní Evropy a ukončuje výrobu dvou modelů.

Infiniti Q60 Project Black S Foto: Infiniti
Infiniti se stahuje ze západní Evropy. V Česku se neprodává už čtvrtým rokem

Infiniti je projekt značky Nissan, který nejdříve vytvořil divizi speciálně pro USA jako odpověď na Toyotu a její Lexus. Pak se rozhodl, že Infiniti se už jako samostatná značka dostane do celého světa.

Ovšem pokus nevyšel. V Česku byly prodeje slabé vždy, a tak se z našeho trhu firma stáhla už v roce 2016. V Německo, Francii a Velkou Británii ale stále vedení věřilo. Jenže ani tam se nedařilo tak, jak by mělo. A tak od počátku roku 2020 končí značka Infiniti i tam.

Infiniti Q50

Foto: Martin Žemlička, Novinky

A nejen to. Dva modely, které jsou založené na spolupráci s automobilkou Mercedes-Benz, tedy Q30 a QX30, čeká úplný konec. Vozy se zatím vyrábí v britském Sunderlandu, ale značka je stáhne z výroby. Musí se vypořádat s lidmi z továrny i se stuttgartskou značkou, od které základ pro auto, který pocházel z modelu GLA, kupovala.

Zajímavé ovšem je, že špatné prodeje se týkají jen Evropy západní a střední, kde prostě značka neprorazila. Ve východní Evropě, na Blízkém východě a v Asii prodeje neustále rostou. Firma nedávno oznámila kompletní odříznutí dieselových agregátů, a naopak velkou elektrifikaci všech modelových řad.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků