Hlavní obsah
 

Hyundai ve Frankfurtu představí svůj první elektrický závoďák

Korejská značka Hyundai se chce etablovat i mezi závodními týmy, a tak se dala nejen na rallye, ale vrhne se také na okruhy. A to se závodním autem, které bude pohánět elektřina.

 
Hyundai ve Frankfurtu představí svůj první elektrický závoďák

Úspěch koncernu Volkswagen, jehož závodní elektrický unikát ID.R smazal všechny soupeře na vrcholu Pikes Peak, vzal si pro sebe rekord Nürburgringu a dál trhá rekordy tratí, inspiruje mnoho značek.

Mezi těmi, které se chtějí svézt na vlně úspěchů elektromobility, je i Hyundai. Sice je to korejská firma, ale vůz se nyní vyvíjí v německém Alzenau. Právě na tom místě, kde vznikl projekt Hyundai WRC.

Co víme o voze? Zatím nic moc. Bude elektrický a extrémně lehký. I podle uvolněného videa by se mělo jednat o auto velikosti Hyundaie Veloster, takže by to mohlo být využito právě i pro závody rally, na okruzích pak v rámci cestovních vozů.

Jenže vývoj závodní elektrické platformy by byl nákladný i pro giganta, jako je Hyundai. V květnu 2019 oznámila firma, že společně s Kiou vstoupili finančně do společného podniku s chorvatským výrobcem elektrických supersportů Rimac. A to teď s představením sportovního vozu začíná dávat smysl.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hyundai na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků