Hlavní obsah
Zážehový čtyřválec pod kapotou Hyundai Kona N (Ilustrační foto) Foto: Petr Horník, Právo

Hyundai bude dále vyvíjet vodíkový pohon i spalovací motory

Hyundai nekončí s vývojem spalovacích motorů ani vodíkových pohonných ústrojí. Ba co víc, ještě v roce 2040 chce auta se spalovacími motory prodávat, třebaže ne v Evropě a jen v menšině globální produkce.

Zážehový čtyřválec pod kapotou Hyundai Kona N (Ilustrační foto) Foto: Petr Horník, Právo
Hyundai bude dále vyvíjet vodíkový pohon i spalovací motory

Nedávné zvěsti korejských médií o tom, že automobilka Hyundai uzavřela vývojové centrum spalovacích motorů a také ukončila vývoj vodíkových pohonných ústrojí, se ukázaly být nepravdivé. Automobilka Hyundai to uvedla pro web Motor1.com.

„Hyundai Motor Group může potvrdit, že nezastavuje vývoj spalovacích motorů, jak spekulují některá média. Skupina je odhodlána nabízet silné portfolio pohonných ústrojí zákazníků na celém světě, což zahrnuje kombinaci vysoce efektivních motorů a bezemisních elektromotorů,“ napsal Michael Stewart z americké divize Hyundai.

Automobilka ohlásila, že chce od roku 2035 v Evropě prodávat pouze elektromobily. Do té doby bude nabízet i auta se spalovacím motorem. Ty motory je třeba upravit tak, aby plnily přísnou emisní normu Euro 7, která má vstoupit v platnost v roce 2025.

V roce 2040 chce Hyundai prodávat pouze elektromobily na většině velkých trhů na světě. Ani tehdy ale nemají její prodeje tvořit pouze elektromobily - elektrická auta s bateriemi a s vodíkovými palivovými články tehdy mají být 80 procenty globálních prodejů značky.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hyundai na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků