Hlavní obsah

Honda Insight se chlubí malou spotřebou i nízkými emisemi

Na mezinárodním autosalónu v Detroitu se ve světové premiéře představil nový hybridní automobil Honda Insight. Model pro rok 2009 nabízí průměrnou spotřebu 4,4 litru/100 km a emise CO2 101 g/km. Největší konkurent, Toyota Prius, přijde na trh s novou generací zhruba za půl roku.

Honda Insight se chlubí malou spotřebou i nízkými emisemi

Pětidveřová karoserie typu hatchback používá některé stylistické prvky modelu Honda FCX Clarity, který ke svému pohonu využívá palivových článků.

Všechny vozy Insight jsou poháněny celohliníkovým motorem i-VTEC se zdvihovým objemem 1,3 litru a s ventilovým rozvodem SOHC spojeným s převodovkou s plynule měnitelným převodem (CVT). Konvenčnímu motoru asistuje hybridní systém Integrated Motor Assist (IMA).

:. Insight nabízí nízké emise a spotřebu 4,4 l benzínu / 100 km.

Systém IMA je tvořen elektromotorem o výkonu 14 k, sadou bateriových článků a kompaktní inteligentní energetickou jednotkou (IPU), která využívá kinetickou energii vznikající při brzdění a zpomalování vozidla a v případě potřeby zajišťuje energii pro akceleraci.

Za určitých podmínek při nízkých a středních rychlostech je systém IMA schopen pracovat výhradně na elektrickou energii. Při zpomalování systém zajistí deaktivaci válců benzínového motoru a jeho vypnutí při zastavení.

Insight má - kromě hybridního systému - ve standardní výbavě pomocníka, který informuje o spotřebě paliva a prostřednictvím displeje napovídá, jak ji ještě snížit.

Konkrétní prodejní cena ani přesné datum uvedení na trh nejsou v tuto chvíli známy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků