Hlavní obsah

Fiat 500 půjde patrně i do USA

Italská automobilka Fiat se zatím rozhoduje, zda vstoupí s vozem Fiat 500 na americký trh. Ale výsledek je téměř jednostranný. Firma se totiž podle svého šéfa poohlíží po Smartu ForTwo, který se již v USA začal prodávat a podle toho jak mu to půjde...

Fiat 500 půjde patrně i do USA

Možná, že byste si řekli, že Smart ForTwo bude v USA propadák. Jenže druhá generace vozu, která vstoupila na americký trh se začala již prodávat (nikoli dodávat) a předběžnou smlouvu podepsalo již 30 000 zákazníků. To znamená, že zájem je více než slušný a Smart by mohl na prodeji v USA konečně zacelit svoje finanční rány.

Fiat se rozhoduje, zda úspěch mini(mikro)vozů v USA je reálný i dlouhodobě. Zatím to však vypadá, že v USA si lidé začali uvědomovat cenu ropy, když jim za několik měsíců v některých oblastech stoupla cena benzínu i o polovinu. Je sice pravda, že i tak je proti Evropě směšně nízká, ale stačí to už na extrémní problémy s prodeji super duty pickupů, jaké má například Ford.

Navíc extrémní emisní limity ukazují cestu mnoha lidem, kteří začínají myslet ekonomicky. Platit velké peníze za automobil, se kterým se následně nedá vjet do města při inverzní kalamitě, to člověka nenadchne.

Fiat navíc má před sebou vidinu původní pětistovky, která v USA byla celkem dobře prodávaná a navíc tu byl i Volkswagen Brouk, který se stal kultem. Takže pokud si můžeme tipovat, tak Fiat do roka bude mít zastoupení i v USA.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků