Hlavní obsah

Elektromobil Toyota RAV4 se bude vyrábět od příštího roku

Toyota a Tesla Motors oznámily záměr vyrábět společně vyvinutý elektromobil RAV4 v kanadském závodě Toyoty. Výroba by měla být podle japonské automobilky zahájena již v příštím roce.

Elektromobil Toyota RAV4 se bude vyrábět od příštího roku

Toyota zaplatí kalifornské společnosti Tesla za dodávku hnacího systému pro RAV4 EV přibližně 100 miliónů dolarů (cca 1,8 miliardy korun). Hnací systém zahrnuje akumulátor, elektromotor, převodovku a řídící elektroniku pohonu. Tesla bude vyrábět elektrické hnací systémy ve svém výrobním závodu v kalifornském Palo Alto a poté je bude expedovat ke konečné montáži do kanadského závodu Toyoty. Sériová výroba začne příští rok. Toyota RAV 4 je SUV, v Česku se prodává jak v benzínové, tak naftové verzi.

Tesla Motors je automobilka z Kalifornie, která se specializuje na elektrická vozidla. Firma zatím vyrobila model Tesla Roadster a Model S. Roadster vychází z modelu Lotus Elise. Všechna síla je schována v Li-on bateriích, které svou elektřinu dávají do třífázového čtyřpólového elektromotoru s výkonem 185 kW při 13 000 ot./min. Tesla má v nabídce také elektrický sedan, jednoduše nazvaný Model S.

Aktuální nabídku nových i ojetých vozů značky Toyota najdete na Sauto.cz.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků