Hlavní obsah
 

Dvojče Renaultu Twingo je na světě, Smart ukázal nové ForTwo

Smart, patřící pod křídla koncernu Daimler, ukázal novou generaci miniaturního modelu ForTwo, který je technicky spřízněn s Renaultem Twingo. Smart bude nabízet i čtyřmístnou verzi ForFour.

 
Dvojče Renaultu Twingo je na světě, Smart ukázal nové ForTwo

Dvoudvéřové ForTwo se na trh dostává již ve třetí generaci, čtyřmístná verze se objevuje v nabídce Smartu podruhé. Dvoumístné autíčko je dlouhé 2,69 metru, široké 1,66 metru a vysoké 1,55 metru. Kufr nabídne slušných 260 litrů zavazadlového objemu. Čtyřdveřová verze je o 80 centimetrů delší.

Poloměr otáčení je menší než sedm metrů, takže nasměrovatelnost ve městě bude výborná. A ano, samozřejmě, parkovat lze i kolmo k chodníku jako u minulých verzí. Poháněna jsou zadní kola, motor je uložen vzadu.

Renault Twingo (2014)

Foto: Renault

Smart - interiér obou verzí je identický (2014)

Foto: Smart

Dva motory, přijde i elektrická verze

Á propos – v nabídce jsou dvě motorizace, obě benzínové. Základem je litrový tříválec naladěný na 52 kW neboli 71 koní. Točivý monent dosahuje 91 Nm. Silnější, přeplňovaný dvouválec objemu 0,9 litru nabízí 90 koní (66 kW) a na zadní kola se dostane až 135 Nm. V nabídce by měl být i litrový motor o výkonu 60 k/45 kW. Hovoří se také o příchodu elektrické verze.

Smart ForTwo (2014)

Foto: Smart

Převodovky budou dvě – buď si zvolíte pětistupňový manuál, nebo dvouspojkovou šestistupňovou automatickou převodovku. Interiér je u obou verzí stejný, lze na něm najít některé prvky z renaultu, kupříkladu řadicí páku.

Ceny nového Smartu ForTwo budou začínat pod hranicí 300 tisíc korun. Verze pro čtyři cestující bude o 600 eur (zhruba 16 tisíc korun) dražší. Více o Renaultu Twingo najdete v našem únorovém článku. [celá zpráva]

Smart ForTwo (2014)

Foto: Smart

Smart ForFour (2014)

Foto: Smart

Anketa
Raději byste si koupili...
Renault Twingo
76 %
Smart ForTwo
24 %
Celkem hlasovalo 308 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků