Hlavní obsah
Škoda Scala v barvách britské policie Foto: Škoda UK

Další policejní škodovka. Scala má sloužit v Británii

Britská divize Škody připravila služební verze Scaly - pro policii, hasiče i záchranku. Úpravy zvenčí jsou jasné; co bude pod kapotou či v interiéru, však automobilka neuvádí.

Škoda Scala v barvách britské policie Foto: Škoda UK
Další policejní škodovka. Scala má sloužit v Británii

Nejen civilisté, i policie má ve Velké Británii v oblibě auta značky Škoda. Ukazuje to fakt, že jen pár týdnů poté, co byl oznámen nástup Kodiaqu RS do služeb tamní policie, vznikl také model Scala v policejním stejnokroji.

Kromě modrožlutého policejního zbarvení dostal vůz samozřejmě také modré majáky na střechu i na řadu dalších míst a sirénu. Další informace ale zveřejněny nebyly, tisková zpráva zmiňuje jen to, jak může být sériová Scala vybavena.

Připomeňme tedy, že to není žádný silák - maximum, co pod kapotou může mít, je 150koňová benzínová patnáctistovka. Na dálniční honičky to asi nebude. Britská divize Škody ale může Scalu připravit také pro tamní hasiče a záchranku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků