Hlavní obsah

Další Ariel Atom bude možná elektromobil

Jak to tak vypadá, bude další model od firmy vyrábějící Ariel Atom elektromobilem. Možná že je to zarážející, ale pokud se podíváme pod pokličku informaci, zase tak zvláštní to nebude.

Další Ariel Atom bude možná elektromobil

Firma Brammo Motorsports, výrobce superlehkého Ariel Atom pro USA, začala před nedávnem konstruovat další supersport. Tentokrát jde o automobil, který bude nejen lehký, ale také extrémně výkonný. Jeho pohonná jednotka totiž bude vidlicový dvanáctiválec.

Craig Bramscher, šéf firmy Brammo řekl, že přehodnotil plány a Rouge GT, jak se vůz jmenuje, bude od základu změněn. Dostane kompletní elektrický pohon po vzoru vozu Tesla. [celá zpráva] Automobil se pak bude jmenovat Enertia GT.

A co Craiga Bramschera k tomuto kroku vedlo? Pravděpodobně jasná vize toho, co zákazníci chtějí. Před nedávnem totiž představila jeho firma elektromotocykl, o který je velký zájem. Jen jednostopé vozidlo má totiž menší odpor valení a vzduchu, takže i při maximální rychlosti 80 km/h dokáže jet na plně nabité baterie až 73 km.

Navíc je tu již zmíněná Tesla, ta před nedávnem začala vyrábět svůj sportovní elektromobil. Je o něj takový zájem, že firma nestačí uspokojovat poptávku, zákazníci na něj musí čekat déle než než rok.

Bremscher očekává zvýšení prodejů a to proto, že zanedlouho vejde v platnost nový zákon, který zpřísní emisní limity v dalších státech. K extrémně tvrdým kalifornským předpisům se tak přiřadí třeba i ty z měst Seattle, Detroit, New York, Chicago či Florida.

Každý ze států sice bude mít upraven obsah emisních limitů podle své zeměpisné polohy (na jihu hrozí více ozónový smog, na severu pak smog Londýnského typu), ale způsobí prý hodně velké změny v dopravě.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků