Hlavní obsah
Zleva Dacia Sandero Stepway, Logan a Sandero Foto: Dacia

Dacia ukázala nové sandero a logan, proměna cenově dostupných aut je ohromná

Dacie Logan, Sandero a Sandero Stepway brzy vstoupí do třetí generace, a to na nejmodernější platformě Renaultu, na níž stojí i současné clio. To mimo jiné znamená, že by v nabídce mohl přibýt i plug-in hybrid.

Zleva Dacia Sandero Stepway, Logan a Sandero Foto: Dacia
Dacia ukázala nové sandero a logan, proměna cenově dostupných aut je ohromná

Zhruba tři týdny před kompletním oficiálním odhalením zveřejnila automobilka Dacia prvních pár fotografií svých modelů Logan a Sandero modelového roku 2021. A už z nich je jasné, že se díváme na úplně nová auta, nikoliv jen velký facelift.

Dacia Sandero a Sandero Stepway

Foto: Dacia

Logan a sandero spolu se zvýšenou verzí Stepway vstoupí do třetí generace na platformě CMF-B, kterou využívá i současné clio - a to je po podvozkové stránce vynikající vůz. Velký skok se dá očekávat i zde, neboť dosavadní logan a sandero stojí na základě nazvaném M0, který je modernizovanou platformou B0, která slouží od roku 2002.

Ačkoliv to Renault zatím nepotvrdil, znamená to, že pod kapotou pravděpodobně uvidíme motory, které nabízí i současné clio, tedy litrový benzínový tříválec s možností pohonu na LPG a výkony 65 či 100 koní, nebo 1,3l 130k čtyřválec, vyvinutý ve spolupráci aliance Renault-Nissan s koncernem Daimler. Naftu by měl zastoupit čtyřválec 1,5 dCi 115 a možná přijde i plug-in hybridní verze E-Tech o 140 koních kombinovaného výkonu.

Sedan Logan se schovává za hatchbacky.

Foto: Dacia

Po stránce designu stojí za vypíchnutí ledková světla vpředu i vzadu s novým světelným podpisem ve tvaru písmene Y. Ten je vidět jak v denním svícení na přídi, tak i v zadních světlech.

Jediné sandero vidíme i zezadu.

Foto: Dacia

Interiérové fotografie na světě zatím nejsou, budeme si na ně muset počkat do oficiálního odhalení, které proběhne 29. září.

Dacia Sandero Stepway a Sandero v nové generaci

Foto: Dacia

Dacia Sandero poslední generace

Foto: Dacia

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Dacia na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků