Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Co se děje v autě, které přeletí retardér? Názorně to demonstruje odstrojený mercedes

Americký experiment ukazuje řidičům, co se stane, když auto nalétne v plné rychlosti na retardér. Názorné video si pomáhá zpomaleným záběrem a odhalenými vnitřnostmi Mercedesu třídy E.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Co se děje v autě, které přeletí retardér? Názorně to demonstruje odstrojený mercedes

Nejeden řidič zná ten pocit, kdy přehlédne retardér a v plné rychlosti na něj najede svým autem. Ozve se šramot, rána a ve vozidle se rozhostí provinilé ticho, někdy se ozvou nadávky. Co se ale skutečně stane s autem?

Odpověď na to přinesla parta okolo youtubového kanálu Warped Perception, která si dala tu práci, odstrojila Mercedes třídy E, aby bylo vidět na kola, odpružení a pod kapotu, a provedla experiment s kamerou a zpomaleným záběrem.

Video se objevilo na YouTubu 5. prosince a experiment ukazuje, že segmenty odpružení a další části vozu sice dostanou pořádně zabrat a opakovat podobné nárazy by vzhledem k životnosti nebylo dobré, ale ani ve vysokých rychlostech nejsou škody ihned patrné.

Větší náraz musí auto zvládnout, pokud při přejezdu zpomalovacího prahu máte sešlápnutou brzdu. Logicky je přední kolo stlačeno a odpružení nemá dostatečnou dráhu k tomu, aby alespoň část hmotnosti vystřeleného kola zachytilo. Pokud už tedy retardér přehlédnete, lepší je už v momentu, kdy čekáte náraz, brzdový pedál povolit.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mercedes na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků