Hlavní obsah
Chevrolet Corvette C8 Convertible Foto: Chevrolet

Chevrolet Corvette se představuje i jako kabriolet, jednu věc má vůbec prvně

Chevrolet přišel pro Corvette gen. C8 s převratem - přestěhoval motor za řidiče. Velkou novinku ale dostal i právě představený kabriolet - pevnou skládací střechu, poprvé v historii modelu. Otázka ale je, jestli má v tomto případě kabriolet vůbec smysl.

Chevrolet Corvette C8 Convertible Foto: Chevrolet
Chevrolet Corvette se představuje i jako kabriolet, jednu věc má vůbec prvně

Ptáte se, jak může kabriolet nemít smysl? Jednoduše - jediný rozdíl mezi klasickou Corvette C8 a verzí Convertible je, že zde se střešní panel skládá elektricky, zatímco u běžné verze ho musíte sundat či upevnit ručně a vylézt při tom z auta.

Rozdíl mezi množstvím otevřeného nebe nad hlavou je zanedbatelný a v Convertible je třeba se vzdát průhledné zadní kapoty motoru, neboť právě do těchto míst se skládá střecha. Mechanismus přidává vozu podle automobilky zhruba 36 kilogramů váhy.

Nahoře nově představený Chevrolet C8 Convertible, dole již dříve představená verze Stingray se sundaným střešním panelem. Rozdíly v množství otevřeného nebe nad hlavami posádky nejsou velké.

Foto: Chevrolet, koláž Novinky.cz

Skládání střechy, tvořené dle fotografií dvěma panely, má na starosti celkem šest elektromotorů. Složení či natažení trvá 16 sekund a je možné ho provádět až do rychlosti jízdy 48 km/h. To je asi největší rozdíl oproti Stingray - řidič má se střechou podstatně méně práce.

Pohonné ústrojí je stejné, motorem je tedy 6,2 V8 LT2, která produkuje 496 koní a posílá je na zadní kola přes osmistupňovou dvouspojkovou převodovku. Na přání můžete mít paket Z51, který vylepší brzdy, přitvrdí podvozek, přidá elektronicky ovládaný samosvorný diferenciál a z motoru vymáčkne dalších 7 koní.

Chevrolet Corvette C8 Convertible

Foto: Chevrolet

Corvette C8 Stingray stojí v USA od 59 995 dolarů (1,54 milionu korun) a elektricky skládací střecha přihodí k této částce dalších 7500 dolarů (193 tisíc korun). Dovoz do Česka očekáváme; cena zatím není na světě; počítejte však s přídavkem 10% cla a 21% DPH ze součtu ceny vozu a cla.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Chevrolet na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Chevrolet Corvette na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků