Hlavní obsah
Pohled na parkoviště nových vozidel a výrobní prostory Škoda Auto - Mladá Boleslav. Foto: Radek Plavecký, Právo

České automobilky uctí památku Václava Havla minutou ticha

Minutou ticha uctí v pátek Václava Havla také české automobilky, respektive automobilky, které mají své výrobní továrny na území České republiky. Nošovický závod Hyundai a Škoda Auto ve všech svých výrobních závodech zastaví ve dvanáct hodin na jednu minutu výrobu.

Pohled na parkoviště nových vozidel a výrobní prostory Škoda Auto - Mladá Boleslav. Foto: Radek Plavecký, Právo
České automobilky uctí památku Václava Havla minutou ticha

„Památku bývalého prezidenta Václava Havla uctíme minutou ticha ve všech výrobních závodech,“ řekl pro Novinky.cz mluvčí mladoboleslavské automobilky Rudolf Dreithaler. V pátek v poledne se zastaví výroba ve všech závodech Škody - v Mladé Boleslavi, ve Vrchabí i v Kvasinách. Dohodli se na tom zástupci firmy s odborovou organizací KOVO.

Prezident Václav Havel 3. září 1996 v Mladé Boleslavi slavnostně otevřel novou halu M13, kde se začaly vyrábět Octavie.

Kolínská TPCA vyvěsila černý prapor a vlajky stáhla na půl žerdi. Zítra v automobilce nebudou žádní zaměstnanci. “Pro výrobu již celozávodní dovolená začala na konci minulého týdne. Administrativa jde do zaměstnání naposledy dnes,” řekl ve čtvrtek Novinkám mluvčí Radek Kňava.

K uctění jeho památky se přidala i korejská automobilka Hyundai, která má svůj výrobní závod v Nošovicích nedaleko Frýdku-Místku. Firma přeruší v pátek od 12:00 do 12:01 hodin výrobu a minutou ticha tak uctí památku zesnulého prezidenta.

Pětasedmdesátiletý Václav Havel zemřel v neděli na své chalupě v Hrádečku na Trutnovsku, kde v poslední době trávil většinu času.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků