Hlavní obsah
Caterham Seven Sprint Foto: Caterham

Caterham Seven Sprint: Retro k šedesátinám

Caterham byl, je a bude auto, které bude oslavovat čistou automobilovou askezi. Vše je zaměřeno jen na jediné – na zážitek z jízdy. A protože Caterham Seven má šedesáté výročí, tak si značka nadělila dárek – speciální retro edici Sprint.

Caterham Seven Sprint Foto: Caterham
Caterham Seven Sprint: Retro k šedesátinám

Samozřejmě že ani výroční speciál není jiný než všechny ostatní verze ve výrobě (je jich celkem osm). Všechny nabízejí puristické jízdní zážitky, minimum komfortu, úzkou karoserii, kola vystrčená ven a syrovou radost z jízdy. A tohle je opravdový speciální kousek, kterého bude vyrobeno jen šedesát kusů.

Jde totiž o vůz, který vznikl v polovině šedesátých let, ale nikdy nebyl uveden do výroby. A tak se značka rozhodla auto oživit, trochu upravit pro moderní dobu, ale stále mu nechat jeho retrostyl.

Caterham Seven Sprint

Foto: Caterham

Caterham Seven Sprint

Foto: Caterham

Auto vychází ze základní verze Seven 160, což znamená, že pod přední kapotou pracuje pouhý tříválec Suzuki s výkonem 80 koní a točivým momentem 107 Nm. Není to málo, vždyť auto váží pouhou půltunu. Takže výkonové charakteristiky motoru stačí na zrychlení z 0 na 100 km za pouhých sedm sekund.

Auto vypadá ve své zelené karoserii a sytě rudém interiéru opravdu skvostně. Ovšem největší škoda je ta, že cena dosáhne v přepočtu 900 000 korun, což je už opravdu hodně. Ta klasická stošedesátka stojí o nemalých 400 000 méně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků