Hlavní obsah
Brněnský Autosalon - 2010 Foto: Martin Žemlička, Novinky

Brněnský Autosalon zaplní letos pět pavilonů

Kolem dvou set vystavovatelů se představí na letošním Autosalonu v Brně. Je to zhruba stejný počet jako před dvěma lety. Auta zaplní pět pavilonů, hlavní část bude hostit moderní pavilon P.

Brněnský Autosalon - 2010 Foto: Martin Žemlička, Novinky
Brněnský Autosalon zaplní letos pět pavilonů

V české premiéře se na Autosalonu představí například hybridní Opel Ampera, Audi A6 nebo Citroën DS4. Nebude chybět ani studie Škoda VisionD.

Pavilon A letos nabídne rozšířenou výstavu veteránů Classic Show. "Půjde o průřez téměř celou historií motorismu," uvedla Jana Hrabětová z Veletrhů Brno. Firma Ecorra přiveze kopii vrtulí poháněného vozu Helica francouzského konstruktéra Marcela Leyata z počátků dvacátých let minulého století. Vůbec nejstarším exponátem bude automobil Laurin & Klement Typ F vyrobený roku 1907, se kterým jezdil hrabě Alexandr Kolowrat. Na Classic Show ho přiveze pan Ladislav Samohýl spolu s Bugatti 35B z roku 1925.

Stánek Renaultu

Foto: Martin Žemlička, Novinky

Autosalon Brno 2011 obsáhne čistou výstavní plochu 30 000 metrů čtverečních. Pořadatelé očekávají podobně jako v roce 2009 návštěvnost přes 100 000 osob. Výstaviště se pro veřejnost otevře v sobotu 4. června, Autosalon končí 8. června.

Stánek Škody

Foto: Martin Žemlička, Novinky

Aktuální nabídku nových i ojetých vozů najdete na Sauto.cz.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků