Hlavní obsah
Areál v Brně, kde se koná největší tuzemská výstava osobních aut Autosalon. Foto: Martin Žemlička, Novinky

Brněnský Autosalon se z června přesune na duben

Největší tuzemská výstava osobních aut Autosalon se příští rok přesune z června na začátek dubna. Nový termín před hlavní prodejní sezónou má přilákat automobilky k větší účasti. Uvedl to ředitel veletrhu Jiří Čikl na tiskové konferenci. Veletrhy Brno očekávají ve dnech od 4. do 8. dubna přibližně 100 000 návštěvníků.

Areál v Brně, kde se koná největší tuzemská výstava osobních aut Autosalon. Foto: Martin Žemlička, Novinky
Brněnský Autosalon se z června přesune na duben

Autosalon, který má v Česku 110letou tradici, se v posledních letech potýkal s nezájmem ze strany jednotlivých značek. V mnoha případech importéry nahrazovali pouze jejich místní prodejci, některé automobilky v Brně chyběly úplně.

"Nový termín je z hlediska hlavní prodejní sezóny odbytově zajímavý. Přinese příležitost prezentovat českému publiku aktuální automobilové novinky krátce po jejich premiérách na veletrhu v Ženevě," uvedl Čikl.

Stánek Škody na brněnském autosalonu.

Foto: maž, Novinky

Výstava by již neměla být v kalendáři akcí Mezinárodní organizace výrobců automobilů OICA, jako jsou třeba mezinárodní autosalony v Ženevě nebo v Paříži, ale profilovat se jako akce pro podporu prodeje nových aut v ČR.

Podle ředitele spolupořádajícího Sdružení automobilového průmyslu Antonína Šípka zatím není jasné, zda se bude autosalon konat každý rok, nebo jednou za dva roky, jak tomu bylo v poslední době. Naopak u veletrhu užitkových aut Autotec by měla dvouletá perioda zůstat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků