Hlavní obsah

Britové jsou nejspokojenější s jaguarem, hned za ním jsou škodovky

Škody Superb a Octavia zabodovaly v britské anketě Driver Power 2009. Hlasovalo v ní více než 20 tisíc respondentů, kteří vyjadřovali spokojenost nebo nespokojenost se svým vlastním automobilem. Ze stovky hodnocených automobilů skončil na prvním místě Jaguar XF.

Britové jsou nejspokojenější s jaguarem, hned za ním jsou škodovky

Zmiňovanou anketu vyhlašuje britský motoristický časopis Auto Express. Jejím cílem je najít nejlepší a nejhorší auta, která jezdí po silnicích Velké Británie. Průzkumu Driver Power 2009 se účastnilo více než 20 000 lidí, kteří své automobily hodnotili v deseti klíčových oblastech včetně výkonnosti, spolehlivosti a kvality. Oproti předchozím ročníkům to není zrovna velké číslo, například v roce 2005 hodnotilo kvality automobilů o 30 tisíc respondentů více.

První místo si pro letošní rok odnesl Jaguar XF, loňská novinka střední třídy. Respondenti na tomto voze oceňovali především nabízený komfort, jízdní vlastnosti a luxus.

 

Jaguar XF
FOTO: Jan Sajdl

Na druhém místě skončila Škoda Superb oceňovaná hlavně pro poměr nabízeného prostoru pro posádku a příznivé prodejní ceny. Na třetím místě se umístila Škoda Octavia, která vloni a předloni v anketě dokonce zvítězila.

Na čtvrtém a pátém místě se umístily vozy kategorie SUV (sportovně-užitkové) – Land Rover Discovery a hybridní Lexus RX.

Śkoda Superb

Foto: maž, Novinky

Britové na Škodě Superb oceňují hlavně velký vnitřní prostor.
FOTO: Martin Žemlička, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků