Hlavní obsah
BMW Concept 4 na autosalonu v německém Frankfurtu Foto: Marek Bednář, Novinky

BMW už testuje kupé řady 4, gigantických nozder konceptu se možná vzdá

Koncept BMW řady 4 sklidil na autosalonu v německém Frankfurtu dost rozporuplné reakce. Produkční verze, jak to vypadá, bude o něco umírněnější. Automobilka ji už testuje na Nordschleife (Severní smyčce), ale příchod na trh nečekejte nějak brzy.

BMW Concept 4 na autosalonu v německém Frankfurtu Foto: Marek Bednář, Novinky
BMW už testuje kupé řady 4, gigantických nozder konceptu se možná vzdá

Frankfurtský koncept BMW řady 4 se setkal s různou odezvou. Velké části publika vadily obří ledvinky, připomínající zuby hlodavce ještě víc než u X7 a faceliftované řady 7.

Jak ukazuje video pořízené na Severní smyčce okruhu v Nürburgringu a zveřejněné v pátek 18. října, skutečná řada 4 zase tak kontroverzní nemusí být.

Samozřejmě, auto je skryté pod velkým množstvím maskovací fólie, ale už má zcela svou vlastní karoserii a na tak obrovské ledvinky to nevypadá.

Za zmínku stojí také světla, zadní jsou podobná spíš řadě 8 než řadě 3, přední zase připomínají řadu 5 gen. F10.

Všimněte si i siluety vozu. Ve vztahu ke kabině je sice kapota trochu subtilní, ale linka střechy se dost blíží té na již zmíněné řadě 8. Nebo třeba na Fordu Mustang.

Kdy přijde tento vůz na trh, zatím není známo; jestliže se koncept odhalil nedávno, očekávejme představení produkční verze někdy v půlce příštího roku a start prodejů v Evropě na podzim.

Po stránce motorů můžeme očekávat to stejné, co je v současné řadě 3, tedy benzínové i dieselové čtyř- a šestiválce, místy s hybridní dopomocí, a možná i nějakou plug-in hybridní variantu.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut BMW na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků