Hlavní obsah
 

Běloruský farmář si vyrobil Audi 40. Pohon má jednoho koně

Pohonné jednotky dnešních vozů Audi mají stovky koní. „Audi 40”, které si vyrobil jeden běloruský farmář, má koně jen jednoho, ovšem živého. Výhodou je, že palivo je dostupné úplně všude.

 
Běloruský farmář si vyrobil Audi 40. Pohon má jednoho koně

Většina lidí by zbytky auta, které se nedají použít k opravě jiného, odvezla do šrotu. Běloruský farmář Alexej Usikov ovšem z karoserie starého Audi 80 udělal znovu pojízdné vozidlo.

Nikoliv však renovací, že by mu vrátil motor, nápravy a sedačky. Podle agentury Reuters, která zprávu přinesla, ji přeřízl napůl, namontoval kola a do nově vytvořeného čela vyrobil otvory, kterými protáhl otěže. Těmi ovládá novou pohonnou jednotku. Jmenuje se Zorka a Usikovovi dělá společnici už 17 let, kdy ji koupil jako hříbě.

Ve skutečnosti tedy má pohon jednoho koně - ale nikoliv jednu koňskou sílu, nýbrž jednoho skutečného koně. Zvíře je schopné vyvinout až 15 koňských sil.

Třiatřicetiletý farmář, žijící nedaleko běloruského Mohyleva, svůj automobilový výtvor hrdě nazývá Audi 40 - je to totiž půlka „osmdesátky”. Sice má čtyři kola, ale o přídi auta v pravém slova smyslu se nedá příliš mluvit.

Stroj je vybaven světlomety, klaksonem a dokonce i malými kamny na dřevo, aby se dalo jezdit i v zimě. „Je to mnohem lepší než jezdit na otevřeném voze,” pochvaluje si majitel a dodává, že stroj nepotřebuje ani moc servisu: „Kola musí být namazaná, to je vše.”

Kromě snadné údržby má Usikovovo Audi 40 pár dalších specifik. Jeho pohon vyžaduje palivo a vypouští emise, i když stojí doma. Na druhou stranu - ony emise příroda zužitkuje jako hnojivo a palivo je široce dostupné úplně všude.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Audi na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků