Hlavní obsah

Američané představili prototyp policejního auta pro rok 2012

Jako z tuningového srazu nebo z filmu Rychle a zběsile vypadá vozidlo, v němž by se už v blízké budoucnosti mohli prohánět američtí policisté. Specialitou prototypu se jménem E7 od výrobce Carbon Motors je kromě dieselového motoru pod kapotou také hi-tech výbava, která kromě několika kamer zahrnuje i systém pro rozpoznávání registračních značek automobilů.

Američané představili prototyp policejního auta pro rok 2012

Výrobce Carbon Motors se specializuje na úpravy policejních vozů ve Spojených státech. Jejich zatím posledním projektem je projekt E7 - prototyp policejního auta, které by v USA mohlo "pomáhat a chránit" v blízké budoucnosti. Podle amerického výrobce by se první vozy mohly dostat do provozu už v roce 2012.

Představované policejní automobily vypadají docela futuristicky, přední mohutná maska budí respekt. Zajímavostí jsou majáky integrované v horní části střechy – díky nim bude nižší odpor vzduchu, auto pojede rychleji a spotřebuje méně paliva.

Zajímavostí je i pohonná jednotka – pro Spojené státy je to poněkud netypicky naftový motor. O pohon se totiž bude starat třílitrový turbodiesel s výkonem 300 koňských sil. Z nuly na 65 mil (96 km/h) auto sprintuje během 6,5 vteřin, nejvyšší rychlost činí 155 mil (250 km/h).

Carbon E7 - prototyp policejního auta budoucnosti

Foto: Profimedia.cz

V kokpitu nechybí hi-tech vychytávky.
FOTO: Profimedia

Půjde o permanentní čtyřkolku (s rozdělením točivého momentu mezi nápravy 50 : 50), litá kola mají rozměr osmnáct palců a obouvají pneumatiky s rozměry 245/50 R18.

Policejní vůz E7 má systém pro noční vidění nebo kamerový systém, který veškerou činnost policistů nahrává (kamery sledují i zadní sedadla). Nechybí ani tzv. head-up displej, který promítá důležité informace (například aktuální rychlost) na přední sklo.

V autě najdeme i systém pro automatické rozpoznávání registračních značek automobilů nebo zařízení pro identifikaci sloužících policistů pomocí otisků prstů. Minimální životnost nových policejních speciálů je podle výrobce nejméně 400 tisíc kilometrů.

Carbon E7 - prototyp policejního auta budoucnosti

Foto: Profimedia.cz

Carbon E7 - půjde o sedan, což je pro USA typická karoserie.
FOTO: Profimedia

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků