Hlavní obsah
Ženevský autosalon z horního patra stánku Škody v roce 2018 Foto: Marek Bednář, Novinky

Ženevský autosalon kvůli koronaviru nařizuje kontroly personálu

Všechny blížící se velké akce včetně veletrhů jsou v ohrožení, ženevský autosalon nevyjímaje. Organizátoři zatím paniku brzdí a prohlašují, že zvýší bezpečnostní opatření. Vystavovatelé mají například povinnost zkontrolovat personál.

Ženevský autosalon z horního patra stánku Škody v roce 2018 Foto: Marek Bednář, Novinky
Ženevský autosalon kvůli koronaviru nařizuje kontroly personálu

V úterý přišla ze země helvétského kříže zpráva o prvním nakaženém koronavirem. S tím, jak nemoc bují v nedaleké severní Itálii, vyvstává otazník nad blížícím se ženevským autosalonem. Ten své brány pro odbornou veřejnost otevírá 3. března.

"V souvislosti s epidemií koronaviru, která postihuje Čínu, společnost Palexpo SA pečlivě sleduje situaci a její možné důsledky," uvedlo v tiskovém prohlášení ženevské výstaviště.

"Organizátoři vybízejí vystavovatele z ohrožených oblastí, aby zajistili, že jejich zaměstnanci projdou nezbytnými kontrolami a nevykazují žádné příznaky infekce do 14 dnů před jejich příjezdem do Švýcarska, aby se předešlo riziku rozšíření," uvádí organizátoři.

Výstaviště dále uvádí, že je v pravidelném kontaktu se švýcarským ministerstvem zdravotnictví a jeho lékařským poradcem, aby vytvořili sanitární akční plán, uskutečnitelný v reálném čase.

Restrikce kvůli koronaviru postihly už i velký mobilní kongres v Barceloně, odsunut byl veletrh Light + Building ve Frankfurtu nad Mohanem či pekingský autosalon.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků